Глибоцький ліцей

Меню сайту

Архів новин

Лютий 2018 (3)
Січень 2018 (15)
Грудень 2017 (21)
Листопад 2017 (35)
Жовтень 2017 (20)
Вересень 2017 (21)

ВчителямПсихологічна служба: як спілкуватися з гіперактивною дитиною

Отже, Активна дитина: - Більшу частину дня \"не сидить на місці\", віддає перевагу рухливим іграм, а не пасивним (пазли, конструктори). Проте, якщо її зацікавити - може книжку з мамою почитати, пазл зібрати тощо.
- Швидко й багато говорить, задає нескінченну кількість запитань.
- Порушення сну й травлення (кишкові розлади) - швидше виключення, трапляються досить рідко.
- Малюк активний та не скрізь. Приміром, неспокійний і непосидючий удома, але спокійний - у садку, серед малознайомих людей.
- Він неагресивний. Тобто випадково або в запалі конфлікту може й відлупцювати \"колегу з пісочниці\", але сам рідко провокує скандал
.

Гіперактивна дитина:
- Перебуває у постійному русі й просто не може себе контролювати, навіть якщо утомилась продовжує рухатися, а знесилившись остаточно, плаче й істерить.
- Швидко й багато говорить, ковтає слова, перебиває, не дослуховує. Задає мільйон запитань, але рідко вислуховує відповіді на них.
- Малюка неможливо вкласти спати, а якщо спить, то уривками, неспокійно. У нього часто виникають кишкові розлади, алергічні реакції.
- Дитина - некерована, при цьому зовсім не реагує на заборони й обмеження. У будь-яких умовах (будинок, магазин, дитсадок, дитячий майданчик) поводиться однаково активно.
- Часто провокує конфлікти. Не контролює свою агресію - б\'ється, кусається, штовхається, причому пускає в хід підручні засоби: ціпок, каміння…


Як же правильно спілкуватися з гіперактивною дитиною?

Кожна дитина потребує індивідуального підходу, але є загальні підходи, які допомагають зменшити прояви гіперактивності та імпульсивнсоті
§ Не забороняйте дитині стояти під час уроку, якщо їй це потрібно.
§ Давайте їй можливість рухатись на уроці (доручіть витирати дошку, впроваджуйте фізкультхвилинки).
§ Ніколи не приказуйте, не примушуйте, але також і непотрібно підлещуватися перед такою дитиною. Достатньо буде попросити, можливо декілька разів.
§ Назавжди відмовтесь від читання нотацій. Така дитина буде тільки нервувати, але ніяких висновків при такому підході для себе не зробить. Краще поставити запитання о можливих наслідках такої поведінки, або самому розказати учневі схожу історію, при цьому ніяк не звинувачуючи його у тому, що трапилось.
§ Під час уроку зведіть до мінімуму усі відволікаючі фактори. Для цього, перш за все, виберіть для дитини оптимальне місце за партою – у центрі класу напроти дошки.
§ Дозувати учню виконання великого завдання, розбивати його на окремі частини. Контролювати етапи виконання роботи кожної з них.
§ Така дитина набагато краще впорається із більш важкими але цікавими, динамічними завданнями, ніж з довгими і нудними.
§ Не пред’являйте підвищених вимог такому учню.
§ Не доручайте йому масу справ водночас (староста, редактор, режисер та інші можливі ролі) Звісно, такі діти полюбляють нести велику відповідальність, і навіть якщо це в них добре виходить, таке навантаження підриває їх і без того нестабільний емоційний стан. Зупиніться на чомусь одному, своєчасно змінюючи види діяльності.
§ Корисним буде надавати такій дитині робити одну вправу, але на певний час, щоб вона могла його виконати.
§ У разі агресивної поведінки, або після конфлікту, якщо дитина зовсім не намагається разом з вами аналізувати ситуацію та знайти вихід, дайте їй можливість побути на самоті, подумати самостійно. Дитина обов’язково виявить свою провину та зробить необхідні висновки. При цьому, якщо дитина категорично відмовляється просити вибачення, запропонуйте їй замість цього зробити щось приємне та несподіване на знак примирення.
§ Завжди находьте час щоб вислухати таку дитину, та спробуйте не критикувати її розповідь.
§ По можливості ігноруйте зухвалі вчинки дитини, заохочуйте до хорошої поведінки.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Добавить комментарий
Имя:*
E-Mail:*
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Введите код: *