Глибоцький ліцей

Меню сайту

Архів новин

Січень 2018 (15)
Грудень 2017 (21)
Листопад 2017 (35)
Жовтень 2017 (20)
Вересень 2017 (21)
Червень 2017 (20)

Новини, поради учнямУчасники Школи Енергії 2.0 зарядились енергією Карпат

 

Ось і промайнув довгоочікуваний тиждень Енергетичного табору в Карпатах, куди з’їхались понад 100 учасників проекту «Школа енергії 2.0» з 15 українських міст, а також технічні експерти, таборові науковці, виховники та організатори – команда Асоціації «Енергоефективні міста України». До табору також долучились консультант проекту Кіліан Шуберт та представник проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Тетяна Пилипчук.

З 26 по 30 червня у затишному і комфортному Пансіонат «Славський», який розташований у однойменному курортному містечку Славсько, що на Львівщині юні енергоменеджери спілкуватися між собою, ділися результатами реалізації проекту у своїх школах, розказували про заплановані енергоефективні заходи, брали участь у різноманітних майстер-класах, змаганнях, лекціях, а також здійснили вихід на гору Захар Беркут, щоб помилуватися неймовірними краєвидами та зарядитися енергією Карпат. Організатори подбали про різноманітні розважальні заходи та вечерю на свіжому повітрі.

Перший день розпочався із знайомства з таборовими виховниками, науковцями, із програмою Енергетичного табору та територією пансіонату. Після цього таборові науковці провели дві вступні лекції на тему генерації енергії сонця, виготовлення сонячних панелей та принципів функціонування «розумного будинку», а також розділили учасників на групи. Впродовж трьох днів кожна з груп займалася виготовленням навчально-демонстраційних макетів «розумного будинку» та автономної фотоелектричної установки, які будуть цікавим наглядним матеріалом для інших учнів шкіл та інших шкіл міста. Під керівництвом таборових науковців, технічних експертів та вчителів, діти власними руками створили ці макети, що додало кращого розуміння роботи даних систем на практиці.

Учасникам Енергетичного табору дуже поталанило, адже на другий день організатори подбали про підйом на крісельній дорозі на вершину гори Захар Беркут. Не секрет, що серед юних учасників були і такі, хто мав перше знайомство з Карпатами. Щасливі і засмаглі юні учасники помилувалися неймовірними карпатськими краєвидами та зарядилися енергією Карпат.

Третій день табору був творчим, креативним і захоплюючим. Впродовж двох годин, надихнувшись красою і енергією мальовничих Карпат, учасники малювали це на своїх полотнах, а допомагав їм у цьому місцевий художник Ярослав Ціко, який поділився своїми секретами малювання. Ми віримо в те, що такі моменти школярі запам’ятають на все своє життя. Окрім цього, кожен день був насичений екологічними іграми, розважальними заходами, спортивними змаганнями, купанням в басейні та вечерею на свіжому повітрі.

Завершенням табору стало оголошення результатів та нагородження проекту «Школа Енергії 2.0», яке відбулось в урочистій атмосфері у приміщенні Пансіонату «Славський». Нагороди та призи переможцям вручали представник проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Тетяна Пилипчук та команда АЕМУ Мар’яна Приступа, Віталій Волков та Олена Вітрак.

Тиждень промайнув швидко, як нагороду, організатори отримали величезне задоволення від того, що вдалося зреалізувати все задумане і щасливі учасники, заряджені енергією Карпат роз’їхались по своїх домівках. Але на цьому наш проект не завершився, учні і надалі під наглядом вчителів проводитимуть енергомоніторинг, виконуватимуть первинний аналіз його результатів, братимуть участь у шкільних подіях та поширюватимуть досвід та навички, здобуті у проекті серед інших шкіл, органів місцевої влади, їхніх родин, друзів, а також серед широкого загалу.

 

 

До нових зустрічей!

Новини, поради учням, Інформація для батьків«Земля не належить нам, а ми належимо Землі!»

 «Земля не належить нам, а ми належимо Землі!»
Даний вислів, напевно, чув кожен, але мало хто замислюється над цими словами. Зламана гілка, зірвана квітка, викинутий папірець – це, здавалося б, дрібниці, проте вони свідчать про екологічну неграмотність і байдужість людини, яка не думає, що це все бумерангом повернеться до неї.
Учні Глибоцького ліцею завдяки волонтеру Корпусу Миру міс Ембер Вілхайт мали можливість взяти участь у проекті «Залиши після себе відбитки взуття, а не сміття», в ході якого зробили перші кроки до усвідомлення необхідності охорони природи, дізналися про те, що кожна людина може робити елементарні дії для покращення стану довкілля.