Ласкаво просимо на сайт Глибоцького Ліцею.

Cьогодні:

«    Серпень 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
» » Профілактика професійних деформацій у вчителів
Профілактика професійних деформацій у вчителів
Категорія: Новини, Вчителям
Відомо, що професія педагога є однією з найбільш енерговитратних.
Для того, щоб ефективно виконувати свої функції, педагогу потрібні величезні інтелектуальні, емоційні і психічні сили. Не випадково такою поширеною стала професійна деформація педагогів, що зумовлена високими вимогами до їх діяльності і, насамперед, до особистісних якостей. Тому таким фахівцям дуже важливо своєчасно турбуватися про своє здоров’я.
Для української школи необхідність орієнтації на особистісну модель взаємодії з дітьми має два аспекти. З одного боку, вона є потребою системи в сучасних умовах, у спілкуванні з сьогоднішнім поколінням школярів та їх сім’ями. З іншого ж боку, особистісна модель взаємодії – жорстка вимога нормативних і методичних документів. Проте, відсутність об’єктивних умов для реалізації цієї моделі (реальна наповнюваність класів, груп; висока плинність кадрів; велика кількість вакансій педагогічних та допоміжних посад) породжує міжособистісні та внутрішньо особистісні конфлікти, засилля різного роду педагогічних стереотипів.
Така ситуація професійної діяльності педагогів шкільних закладів значно загострює проблему професійної деформації. Професійна деформація є відображенням особистісних протиріч педагога між необхідністю мобілізації внутрішніх енергоресурсів та їх наявністю. Це спричиняє стійкі негативні стани, які проявляються у перенапруженні і перевтомі, що призводить до виникнення невротичних розладів, психосоматичних захворювань. З огляду на це організація роботи зі збереження психічного здоров’я педагогів є одним з найбільш актуальних завдань для практичного психолога. Адже особистість кожного педагога та її прояви у спілкуванні мають значний, а подекуди і визначальний вплив на становлення дітей. Звісно, проблема ця не вирішується однозначно, вона має багато аспектів. Проте у силах практичного психолога допомогти педагогам зняти емоційну напругу, проаналізувати свою поведінку у спілкуванні та взаємодії з дітьми, колегами, власною родиною з найменшими втратами для самооцінки і самоповаги. Так, для зменшення ризиків професійної деформації педагогів – емоційного виснаження, знесилення – у навчальному закладі доцільно організовувати Дні психологічного розвантаження.
Основні завдання днів психологічного розвантаження:
профілактика професійного вигорання
- підвищення опірності до стресів
- профілактика психосоматичних проблем; вивчення технік саморегуляції ( для самостійного застосування)
- особистісне зростання
- оздоровлення організму
  Переглядів:334   Коментарів: 0   19-04-2013, 13:49   Валентина Колесник    
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам реєстрація або увійти на сайт під своїм ім'ям.
Інші новини по цій темі:


Додати коментар
Ім’я: *
E-Mail: *
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit
Введіть код: *