Глибоцький ліцей

Меню сайту

Архів новин

Вересень 2018 (15)
Серпень 2018 (5)
Липень 2018 (2)
Червень 2018 (5)
Травень 2018 (12)
Квітень 2018 (4)

Новини, наукове товариство, напрямки діяльності, методичні поради, поради учням, Інформація для батьківKlitschko Foundation та фундація Coca-Cola впроваджують екологічну освіту в школах

Восени у 50 школах у всіх регіонах України пройдуть Zero Waste Day, під час яких учні, вчителі та місцеві жителі вчитимуться сортувати відходи та приберуть території міст і сіл.

 

Klitschko Foundationза підтримки фундації Coca-Colaпродовжує реалізовувати проект Zero Waste School, покликаний через неформальне навчання школярів та вчителів навчити культурі сортування відходів у школах та місцевих громадах. З 1-го вересня школи-учасниці розпочали наступний етап проекту, під час якого організовують дводенний Zero Waste Dayу своїй громаді. Вони проведуть лекції та тренінги про екологічну культуру – як сортувати сміття, взаємодіяти з шкільною адміністрацією та місцевою владою, налагоджувати партнерські зв’язки, планувати та реалізовувати захід. Після цього місцеві жителі за ініціативи шкіл проведуть прибирання у містах та селах.

Найактивніші проекти 25 шкіл отримають преси для брикетування сміття, що допоможе їм збирати великі об’єми відходів, передавати їх на сміттєпереробні станції і заробляти кошти на потреби школи.

«Вже протягом 15 років ми реалізуємо проекти для молоді, тож знаємо, про що мріють сучасні українські підлітки. Вони живуть у відкритому світі, де немає місця кордонам. Їх хвилюють масштабні питання – технологічні інновації, глобальне потепління, конфлікти між державами, від яких залежить прогрес людства. Вони хочуть об’єднуватися з іншими, аби їх вирішувати. Щоб підтримати боротьбу з кліматичними змінами – 13-у ціль сталого розвитку ООН, ми й запустили цей проект, який став платформою для обговорення і втілення ідей громади», - говорить директор Klitschko Foundation Аліна Носенко.

Нагадаємо, у результаті конкурсного відбору до участі у проекті запросили 50 українських шкіл, кожен регіон України представили дві-три школи. У квітні учні та вчителі пройшли тренінги з командоутворення та лідерства, де навчалися взаємодіяти з іншими представниками місцевих громад, вести перемовини, опановували шляхи вирішення складних ситуацій. Послухали лекції від практиків на теми сортування сміття, фандрейзингу та просування проекту. На семінарі із управління проектами команди складали план втілення власного проекту, навчалися прогнозувати ризики, комунікувати ізгромадськими організаціями та медіа. Тренери розповідали, як долати перешкоди, що трапляються на шляху втілення проектів, як знайти фінансування для розвитку громад, які продукти купувати, щоб залишати менше сміття та як можна повторно використовувати речі. 

«Світ має проблему упаковки, яка не виникла сама по собі. І тому компанія Coca-Cola оголосила про нову стратегію - до 2030 року допомагати збирати та переробляти таку ж кількість упаковки, яку випускає на ринок. Такі проекти, як Zero Waste School, покликані допомогти споживачам зрозуміти, яку упаковку, як і де можна переробити. Спільно ми зможемо подолати цю проблему та залишити її у минулому»,говорить директор зі зв'язків з громадськістю «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська.

Після першої частини проекту учасники отримали завдання у травні-червні провести дводенний тренінг для учнів та вчителів своїх шкіл, батьків, навчаючи їх правильно сортувати сміття (папір, метал, пластик тощо) та заробляти цим на потреби школи та громади. Протягом літа вони виконували це завдання, а також встановлювали баки для відходів на території своїх шкіл.

За продуктивну роботу школи отримали книги-енциклопедії «Подорож до дивовижного світу тварин», які виготовлені із упаковок для молочних продуктів та соків Tetra Pak. Також 17 шкіл виграли компостер для переробки органічних відходів від проекту «Компола».

Згідно із соціологічним дослідженням «Молодь України 2015», проведеним GfK Ukraine, лише 2% молоді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Це відбувається через відсутність відповідних навичок та знань, а також – зневіру у тому,  що можна реально впливати на вирішення соціальних, економічних та політичних проблем. Проект Zero Waste School має на меті підтримати місцеві громади та додати жителям міст і сіл впевненості у своїй спроможності впливати на життя громади.

Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, Klitschko Foundation та Фундація Coca-Cola прагнуть забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад. Проект Zero Waste School відповідає також глобальній цілі компанії Coca-Cola «Світ без відходів» (World Without Waste).

Новини, наукове товариствоНаукові пікніки з Дарвіном

9 вересня в Чернівцях на Соборній Площі відбулися "Наукові пікніки з Дарвіном”. Було облаштовано більше 30 міні-лабораторій, де понад 100 учасників продемонстрували чудеса науки.

На заході були представлені наукові колективи навчальних закладів та студентів Чернівецького національного університету, які ділилися своїми знаннями із присутніми

Глибоцькі ліцеїсти мали можливість не тільки поспостерігати, але й безпосередньо взяти участь у проведенні різноманітних експериментів, долучитись до цікавого та пізнавального світу науки.

Наукові пікніки з Дарвіном

 


Новини, наукове товариствоУ Чернівцях урочисто відкрили Європейський тиждень сталої енергії в Україні.

Учасники проекту "Школа Енергії" та "Школа Енергії 2.0" долучилася до урочистої церемонії відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні, яка відбулася 3 червня, в неділю, в столиці Буковини – місті Чернівцях.

У Чернівцях урочисто відкрили Європейський тиждень сталої енергії в Україні.

 

 

 

 

 


 

Новини, наукове товариство, Учнівське життяСвято вшанування у Глибоцькому ліцеї

Свято вшанування у Глибоцькому ліцеї

14 травня 2018 року у Глибоцькому ліцеї відбулося щорічне свято вшанування переможців «Гордість ліцею», свято її величності науки, свято таланту, на якому відзначаються найкращі учні, які гідно представили навчальний заклад у  інтелектуальних і творчих конкурсах,  предметних олімпіадах, спортивних і туристичних змаганнях, брали участь у різноманітних проектах та конференціях.

Традиційний захід – це підсумок праці, яка не один рік  приносить плоди пізнання, розуму, терпіння і наполегливості. Було нагороджено 163 найкращих учнів школи. Кожен з них отримав подяку за поповнення скарбнички учнівських  перемог Глибоцького ліцею , Глибоцької ОТГ, Глибоцького району, Чернівецької області. Адміністрація навчального закладу висловила слова вдячності і батькам учнів за виховання дітей і взаєморозуміння, а вчителям - за наполегливу працю.

Глибоцькому ліцею є ким пишатися. Маємо потужний потенціал творчої та обдарованої молоді. Це майбутнє нашої країни, її надія, її гордість.

Щиро бажаємо у новому навчальному році всім учням, вчителям і батькам творчих злетів і нових висот!!!

 
 

Свято вшанування у Глибоцькому ліцеї

 

 

Свято вшанування у Глибоцькому ліцеї